PANN is… “heel erg gezellig en je leert er ook ontzettend veel van,” aldus Monique. Wat ze zelf vooral leerde was organiseren, plannen en met andere vrijwilligers omgaan. Kortom: dingen die je niet in de schoolbanken leert. “PANN vond ik van begin af aan erg leuk, ik heb eigenlijk alleen maar enthousiaste vrijwilligers meegemaakt in al die jaren.” Haar mooiste moment was toch wel het jubileumfeest van PANN in 2009: de eerste editie van GigaPANN, op het stadhuisplein. “Zo hard gewerkt en weinig geslapen, stonden we daar met zijn allen. En je doet het omdat het leuk is: niemand dwingt je om tot 4 uur ’s nachts door te gaan.” Ze gaat dan ook vooral de energie die ze van PANN en de medevrijwilligers krijgt erg missen.
Gaat ze haar erfenis aan PANN, het nieuwe beleid voor de social media, niet missen? Monique: “Het wordt voor mij te veel. Met een fulltime baan en een nieuwe opleiding vanaf januari, is het tijd dat iemand anders het overneemt.” Het is ook geen klus om te onderschatten: iedere dag de media bijhouden en op vragen van bezoekers reageren. Maar, vertelt Monique, “99% van de berichten die we krijgen, is positief. En als social media chef ben je heel erg bij PANN betrokken. Je weet precies wat er speelt.”
Ze vindt het dan ook goed dat één iemand verantwoordelijk is voor de social media-berichten van PANN. Op die manier zit er eenheid in de berichtgeving en niet steeds een andere stijl. “Ik vind het juist leuk als degene die mij overneemt creatief is en met nieuwe ideeën komt. In die zin is het geen super strak beleid dat we hebben opgezet.” Voorlopig gaat ze zelf weer even wat meer tijd aan haar werk besteden. “Ik had PANN een periode boven mijn werk staan. Niet dat ik mijn werk niet goed deed, maar de extra tijd ging naar PANN. En dat kan niet voor eeuwig doorgaan, hoe leuk het ook is.”
Zou jij de nieuwe chef social media van PANN willen zijn? Of spreekt juist een andere vrijwilligersfunctie je aan? PANN is altijd op zoek naar nieuwe vrijwilligers: kijk bij de vacatures op de site.